Site Loader
вул. Ближня,31 місто Дніпро
Коронавірус COVID-19: правила самоізоляції

Самоізоляція — це утримання від контакту з іншими, щоб знизити ризик інфікування. Самоізоляція передбачає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад близький контакт віч-на-віч на відстані менше ніж два метри).

Винятком є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте самоізоляції або не знаєте, до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на гарячу лінію Центру громадського здоров’я МОЗ України щодо нової коронавірусної інфекції: 0 800 505 840

Для кого потрібна самоізоляція:

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам рекомендував лікар або ви самостійно прийняли рішення про ізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів із дати початку випадку, який став причиною самоізоляції: подорож, контакт із хворим тощо.

Як підготуватися до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи.

Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про причини самоізоляції, а також виберіть контактну особу, до якої будете звертатися за допомогою.

Що робити, якщо проживаєте не одні?

Потрібно ізолюватися в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/чи туалетом, а також готувати їжу та харчуватись окремо — зробіть це.

Не забувайте про регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використання одноразових серветок та хустинок. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання чи забруднення.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи до магазину. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти вам продукти харчування та необхідні покупки до вхідних дверей або користуйтеся послугами доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо вам необхідно покинути житло?

Якщо виникла необхідність покинути місце самоізоляції — одягайте маску та мінімізуйте контакти з людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтеся гігієни кашлю.

Що робити якщо у вас з’явилися симптоми?

Якщо під час самоізоляції у вас з’явилися симптоми COVID-19: кашель, утруднене дихання, підвищена температура тіла тощо — негайно зверніться за медичною допомогою і повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами з наявними у них гострими вірусними захворюваннями.

Читайте також Як доглядати за пацієнтом з підозрою на COVID-19

Долучайтеся до нас у Viber-спільноті, Telegram-каналі, Instagram, на сторінці Facebook, а також Twitter, щоб першими отримувати найсвіжіші та найактуальніші новини зі світу медицини.

Post Author: Адміністрація